Десняньский Біосферний Резерват

Деснянський біосферний заповідник

Біосферний Резерват Розточчя

Біосферний заповідник Розточчя

Шацький Біосферний Резерват

Біосферний заповідник Шацький

Біосферний резерват “Розточчя”

© Біосферний резерват “Розточчя”

Рік оголошення: 2011

Біосферний резерват “Розточчя” знаходиться у західній частині Львівської області, за 20 км від міста Львів, на кордоні з Польщею на Заході України. Географічно він розташований поблизу північно-західної частини Подільської височини.

Загальна площа: 74 416 га

Зона ядра (суворої охорони): 3 314,6 га

Буферна зона (наукове та навчальне використання): 10 874,2 га

Транзитна зона (територія співпраці / стійке землекористування): 60 227 га

Регіон Розточчя утворює екологічний коридор, що робить можливим переміщення (поширення) рослин і тварин. Біосферний резерват “Розточчя” належить до екорегіону середньоєвропейських змішаних лісів, що межують на півдні Карпатського гірського лісового регіону. Завдяки своєму розташуванню тут можна зустріти рослинні види трьох екологічних регіонів – Полісся, Поділля та Карпат. Територія представлена 50,8% лісів (широколистяні, змішані та хвойні), 7,4% луків (луки), 1,8% водойм та 13,3% водно-болотних угідь (болота, заболочені ділянки, затоплені луки), 17,6% сільськогосподарських угідь та 9,1% населених пунктів.

В межах біосферного резервату є переважно проживає сільське населення. Вони займаються традиційним господарством, тваринництвом, рибництвом та деревообробкою. Однак, сектор оздоровчого туризму активно розвивається і БР із своїми санаторіями є привабливим для відвідувачів.

Біосферний резерват включає в себе різні типи заповідних територій, а саме – природний заповідник "Розточчя", Яворівський національний природний парк та регіональний ландшафтний парк "Равське Розточчя".

Управління БР “Розточчя” здійснює Координаційна рада, до складу якої входять директори заповідних територій, науковці, очільники місцевих органів влади, керівники лісових господарств, сільськогосподарських підприємств та громадських організацій. Засідання Науково-технічної ради, а також інші регулярні зустрічі та семінари за участі представників місцевої влади, формують міцні і налагоджені стосунки з місцевим населенням і сприяють позитивному ставленню населення до існування біосферного резервату. У липні 2019 року комісія Програми МАБ ЮНЕСКО вирішила створити на площі 371 902 га українсько-польський транскордонний біосферний резерват “Розточчя”.