Десняньский Біосферний Резерват

Деснянський біосферний заповідник

Біосферний Резерват Розточчя

Біосферний заповідник Розточчя

Шацький Біосферний Резерват

Біосферний заповідник Шацький

Партнери проекту

Джерела Фінансування

Міжнародна ініціатива щодо клімату

Міжнародна ініціатива щодо клімату (IKI) німецького федерального міністерства навколишнього природного середовища, охорони природи та ядерної безпеки (BMU) була започаткована у 2008 році урядом Німеччини. Міжнародна ініціатива щодо клімату фінансує проекти з питань клімату та біорізноманіття в країнах, що розвиваються, а також в країнах з перехідною економікою.

 

Міжнародна ініціатива щодо клімату є ключовим елементом зобов'язань Німеччини щодо фінансування клімату та фінансування в рамках Конвенції про біологічне різноманіття. Ініціатива чітко акцентує увагу на адаптації та пом'якшенні змін клімату та захисту біологічного різноманіття. Ці зусилля забезпечують різні спільні вигоди, зокрема покращення умов життя в країнах-партнерах.

Існує чотири основні проекти, які фінансуються за кошти Міжнародної ініціативи щодо клімату:

  1. Зменшення викидів парникових газів
  2. Адаптація до впливу кліматичних змін
  3. Збереження природних процесів поглинання вуглецю з акцентом на зменшенні викидів від вирубки лісів та деградації лісів (REDD +)
  4. Збереження біологічного різноманіття
 

Партнери проекту в Німеччині

Фонд Мікаеля Зуккова
Будівля Фонду Майкла Суккова © Фонд Мікаеля Зуккова

Фонд Мікаеля Зуккова (MSF) був створений в 1999 році як перший фонд охорони природи в новій федеральній землі Німеччини. У 1997 р. Проф. Д-р Мікаель Зукков був удостоєний престижної премії "За право життя". Грошовий приз був внесенний в якості базового капіталу для створення Фонду Мікаеля Зуккова, метою якого є "збереження та підтримка" екологічного балансу.

Фонд Мікаеля Зуккова працює як на національному, так і на міжнародному рівнях. Він займається розробкою та охороною національних парків та біосферних резерватів у країнах з перехідною економікою, особлива увага приділяється країнам пострадянського простору.

Робота Фонду Мікаеля Зуккова дотримується таких основних цілей:

  • Розвиток та підтримка об'єктів всесвітньої спадщини, національних парків та біосферних резерватів на національному та міжнародному рівнях
  • Охорона та розвиток водно-болотних угідь, особливо торфовищ та боліт
  • Пропагування концепції охорони природи за допомогою наукових досліджень, екологічної освіти та роботи з громадськістю
  • Сприяння міжнародним відносинам в сфері охорони природи та екології

Контакти:

Ніка Малазонія
Керівник проекту
Електронна пошта: nika.malazonia@succow-stiftung.de

Анатолій Смалійчук, кандидат географічних наук                                                                                                                                                                  Координатор проекту в Україні, м. Львів                                                                                                                                                                                Електронна пошта: a.smaliychuk@gmail.com

 
Єнс Вундерліх, диплом з географії
Відповідальна особа за моніторинг проекту
Електронна пошта: jens.wunderlich@succow-stiftung.de
 
Дільфуза Юлдашева, магістр, Управління глобальними змінами
Науковий співробітник, менеджер
Електронна пошта: dilfuza.yuldasheva@succow-stiftung.de
Центр еконіки та управління екосистемами при Університеті Еберсвальде для сталого розвитку
© Berit Künzelmann

Університет Еберсвальде для сталого розвитку був заснований у 1830 році як Лісова академія і з того часу має давні традиції у вищій освіті, пов'язаній з лісами та лісовим господарством. З часу пожвавлення своєї академічної діяльності у 1992 р.у традиційній галузі лісового господарства та лісових досліджень, що знаходиться недалеко від Берліна, університет зосередив свою увагу на галузях, орієнтованих на майбутнє та ключових сферах, таких як регіональне управління, сталий туризм, охорона природи, лісове господарство, органічне землеробство, адаптація до змін клімату та сталого бізнесу. Завдяки 21 інноваційним та частково унікальним програмним ступеням у чотирьох предметних областях «Ліс та довкілля», «Використання ландшафтів» та «Охорона природи», «Деревообробка та стале господарство» він є одним з найбільш високоефективних університетів Німеччини. Університет Еберсвальде для сталого розвитку є піонером викладання та досліджень сталого розвитку. Це перший інноваційний навчальний заклад що займається проблемами клімату.

© HNEE

Центр еконіки та управління екосистемами (CEEM) був спільно створений Університетом Еберсвальде для сталого розвитку Німеччини та Вріттл-коледжем Великобританії у 2013 році. Це платформа для співпраці та інтернаціоналізації, що об'єднує проекти та ініціативи в рамках спільної мети: "Навчання від екологічних систем сталого розвитку"

Метою Центру є:

  • Сприяти та застосовувати розуміння складних систем та екосистемної динаміки для сталого розвитку, з особливим акцентом на управління екосистемами та адаптації на основі екосистем до глобальних змін.

Ця мета буде досягнута за допомогою наступних дій:

  • Розробити особливий орган досліджень, який має безпосереднє застосування для потреб екологічного сектору.
  • Розширити та зміцнити вищу освіту в галузі екологічних досліджень, збереження біорізноманіття та глобальних змін.
  • Сприяти кар'єрним можливостям як для випускників, так і для аспірантів, завдяки постійній роботі з різними галузевими організаціями.
  • Шукати та розробляти можливості для роботи з низкою екологічних організацій щодо вдосконалення практики сталого розвитку.
Якщо вам цікаво дізнатися більше про концепцію еконіки, натисніть тут.
 
Контакти:
Професор, доктор П'єр Ібіш
Науковий керівник
Електронна пошта: Pierre.Ibisch@hnee.de
 
Кевін Мак, магістр Управління глобальними змінами
Науковий співробітник
Електронна пошта: Kevin.Mack@hnee.de
Тел: +49 (0)3334 657 126
 
Джудіт Клойбер, магістр Управління сталого туризму
Асистент проекту
Електронна пошта: Judith.Kloiber@hnee.de
Тел: +49 (1577) 7798078
 

Організації-виконавці в Україні

ГО «Деснянські зорі»
© ГО «Деснянські зорі»

ГО «Деснянські зорі» створено у 2002 році , основна мета - допомога національному природному парку «Деснянсько-Старогутський» у виконанні своїх функціональних завдань, також діяльність спрямована на екологізацію економіки прилеглого до парку регіону.

Завданням громадської організації є:

  • сприяння координації зусиль та обміну досвідом у природоохоронній, науково-дослідній, еколого-просвітницькій, рекреаційній та господарській діяльності між установами ПЗФ, учбовими закладами, організаціями України та зарубіжних партнерів;
  • пошук наукових організацій та окремих фахівців з різних галузей знань, що зацікавлені у проведенні перспективних наукових досліджень на території Деснянського біосферного резервату;
© ГО «Деснянські зорі»

Члени ГО брали участь у науковому обґрунтуванні утворення Деснянського біосферного резервату, у громадських обговореннях проекту.

Вже 17 років поспіль за підтримки громадської організації проводиться екологічний табір «Деснянські зорі» для школярів під час перебування в якому проходить оздоровлення дітей з підготовкою науково-дослідних робіт під керівництвом запрошених висококваліфікованих інструкторів, котрі представляють Інститути НАН України, вузи регіону.

Девізом проведення екологічного табору є «талановита молодь - природно-заповідні території – екопросвіта - профорієнтація – надійна кадрова зміна».

ПЗ "Розточчя"
© ПЗ "Розточчя"

Працівники ПЗ "Розточчя" об’єднані у Громадську екологічну асоціацію "Природа Розточчя" (ГЕАПР), головною метою якої є вивчення, збереження і відтворення природи регіону Розточчя, залучення широких кіл населення до активної природоохоронної діяльності, сприяння демократичним перетворенням в суспільстві на грунті забезпечення природного співіснування людини і довкілля. ГО створена у 1997 р., має певні здобутки на царині охорони довкілля та сталого розвитку. У 2000 р. розпочався процес створення біосферного резервату «Розточчя», який тривав понад десять років. Члени ГО брали участь у науковому обґрунтуванні утворення біосферного резервату, у громадських обговореннях проекту.

 
 
© ПЗ "Розточчя"

«Природа Розточчя» - учасник різноманітних природоохоронних конкурсів. Фонд "Відродження" фінансував видавництво буклетів "Перлина Розточчя", які підготувала громадська організація. У 2008 р. Посольство Королівства Нідерландів підтримало проект по збереженню змій регіону. У 2016-2017 р. «Природа Розточчя» долучилася до виконання проекту Впровадження природоохоронних заходів для адаптації місцевої громади до зміни клімату на Розточчі (Яворівський район, Львівська обл.), який виконувався за підтримки Національного екологічного центру України в рамках програми Climate Forum East II за підтримки Європейського Союзу, Австрійської агенції з розвитку та Австрійського Червоного Хреста.

ГО «Зелений край»
© ГО «Зелений край»

Громадська організація «Зелений край» у 1998 році об'єднала небайдужих до екологічних проблем жителів Шацького району. Головною метою організації є сприяння охороні, збереженню та захисту навколишнього середовища, відновленню безпечного для життя та здоров'я довкілля, розв'язання екологічних проблем, сприяння розвитку природоохоронної справи на території Шацького НПП.

Відповідно до мети, організація «Зелений край» ставить перед собою відповідні завдання:

  • збереження та захист навколишнього природного середовища;
  • зменшення антропогенного впливу людини на природу;
  • виховання в людей, що проживають на території Шацького БР бережливого ставлення до довкілля;
© ГО «Зелений край»
  • набуття населенням відповідних знань по охороні та збереженню навколишнього середовища.

ГО «Зелений край» активно співпрацює зі студентами Шацького лісового коледжу імені В.В.Сулька та учнями, організовує різноманітні екологічні акції та заходи. У 2007 році за сприяння ГО "Зелений край" було облаштовано сквер поблизу обеліска Слави у смт Шацьк."

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
© Міндовкілля

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України формує та реалізує державну політику у сфері:

  • охорони навколишнього природного середовища,
  • екологічної та в межах повноважень, передбачених законом, радіаційної, біологічної і генетичної безпеки,
  • у сфері рибного господарства та рибної промисловості,
  • охорони, використання та відтворення водних біоресурсів,
  • регулювання рибальства та безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства,
  • лісового та мисливського господарств.

Разом з тим, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері:

© Міндовкілля
  • розвитку водного господарства та гідротехнічної меліорації земель, управління, використання та відтворення поверхневих водних ресурсів;
  • геологічного вивчення та раціонального використання надр;
  • управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи, зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта “Укриття” на екологічно безпечну систему, а також здійснення державного управління у сфері поводження з радіоактивними відходами на стадії їх довгострокового зберігання і захоронення;
  • здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів;
  • здійснення державного геологічного контролю, а також у сфері збереження озонового шару, регулювання негативного антропогенного впливу на зміну клімату та адаптації до його змін і виконання вимог Рамкової конвенції ООН про зміну клімату та Кіотського протоколу до неї, Паризької угоди.

Контакти:

Адреса для офіційного листування:

вул. Митрополита Василя Липківського, 35, Київ, 03035, Україна

Електронна пошта: info@mepr.gov.ua

 

Прес-служба:

Електронна пошта: press@mepr.gov.ua

Телефон : +38 (044) 206-31-01

 

Контактні особи з питань співпраці з проектом:

Петрович Олеся, головний спеціаліст Департаменту природно-заповідного фонду та земельних ресурсів

Електронна пошта: petrovych.o@gmail.com

 

Платонова Антоніна, головний спеціаліст Департаменту кліматичної політики та збереження озонового шару

Електронна пошта: platonovaantonina@gmail.com