Десняньский Біосферний Резерват

Деснянський біосферний заповідник

Біосферний Резерват Розточчя

Біосферний заповідник Розточчя

Шацький Біосферний Резерват

Біосферний заповідник Шацький

Партнери проекту

Джерела фінансування

Міжнародна ініціатива щодо клімату

Міжнародна ініціатива щодо клімату (IKI) німецького федерального міністерства навколишнього природного середовища, охорони природи та ядерної безпеки (BMU) була започаткована у 2008 році урядом Німеччини. Міжнародна ініціатива щодо клімату фінансує проекти з питань клімату та біорізноманіття в країнах, що розвиваються, а також в країнах з перехідною економікою.

 

Міжнародна ініціатива щодо клімату є ключовим елементом зобов'язань Німеччини щодо фінансування клімату та фінансування в рамках Конвенції про біологічне різноманіття. Ініціатива чітко акцентує увагу на адаптації та пом'якшенні змін клімату та захисту біологічного різноманіття. Ці зусилля забезпечують різні спільні вигоди, зокрема покращення умов життя в країнах-партнерах.

Існує чотири основні проекти, які фінансуються за кошти Міжнародної ініціативи щодо клімату:

 1. Зменшення викидів парникових газів
 2. Адаптація до впливу кліматичних змін
 3. Збереження природних процесів поглинання вуглецю з акцентом на зменшенні викидів від вирубки лісів та деградації лісів (REDD +)
 4. Збереження біологічного різноманіття

Партнери проекту в Німеччині

Фонд Мікаеля Зуккова
©Фонд Мікаеля Зуккова

Фонд Мікаеля Зуккова (MSF) був створений в 1999 році як перший фонд охорони природи в новій федеральній землі Німеччини. У 1997 р. Проф. Д-р Мікаель Зукков був удостоєний престижної премії "За право життя". Грошовий приз був внесенний в якості базового капіталу для створення Фонду Мікаеля Зуккова, метою якого є "збереження та підтримка" екологічного балансу.

Фонд Мікаеля Зуккова працює як на національному, так і на міжнародному рівнях. Він займається розробкою та охороною національних парків та біосферних резерватів у країнах з перехідною економікою, особлива увага приділяється країнам пострадянського простору.

Робота Фонду Мікаеля Зуккова дотримується таких основних цілей:

 • Розвиток та підтримка об'єктів всесвітньої спадщини, національних парків та біосферних резерватів на національному та міжнародному рівнях
 • Охорона та розвиток водно-болотних угідь, особливо торфовищ та боліт
 • Пропагування концепції охорони природи за допомогою наукових досліджень, екологічної освіти та роботи з громадськістю
 • Сприяння міжнародним відносинам в сфері охорони природи та екології

Контакти:

Іна Роман, Магістр права
Керівник проекту
Електронна пошта: ina.rohmann@succow-stiftung.de
 
Анатолій Смалійчук, кандидат географічних наук
Координатор проекту в Україні, м. Львів
Електронна пошта: a.smaliychuk@gmail.com
 
Єнс Вундерліх, диплом з географії
Відповідальна особа за моніторинг проекту
Електронна пошта: jens.wunderlich@succow-stiftung.de
 
Дільфуза Юлдашева, магістр, Управління глобальними змінами
Науковий співробітник, менеджер
Електронна пошта: dilfuza.yuldasheva@succow-stiftung.de
Центр еконіки та управління екосистемами при Університеті Еберсвальде для сталого розвитку
© Berit Künzelmann

Університет Еберсвальде для сталого розвитку був заснований у 1830 році як Лісова академія і з того часу має давні традиції у вищій освіті, пов'язаній з лісами та лісовим господарством. З часу пожвавлення своєї академічної діяльності у 1992 р.у традиційній галузі лісового господарства та лісових досліджень, що знаходиться недалеко від Берліна, університет зосередив свою увагу на галузях, орієнтованих на майбутнє та ключових сферах, таких як регіональне управління, сталий туризм, охорона природи, лісове господарство, органічне землеробство, адаптація до змін клімату та сталого бізнесу. Завдяки 21 інноваційним та частково унікальним програмним ступеням у чотирьох предметних областях «Ліс та довкілля», «Використання ландшафтів» та «Охорона природи», «Деревообробка та стале господарство» він є одним з найбільш високоефективних університетів Німеччини. Університет Еберсвальде для сталого розвитку є піонером викладання та досліджень сталого розвитку. Це перший інноваційний навчальний заклад що займається проблемами клімату.

© HNEE

Центр еконіки та управління екосистемами (CEEM) був спільно створений Університетом Еберсвальде для сталого розвитку Німеччини та Вріттл-коледжем Великобританії у 2013 році. Це платформа для співпраці та інтернаціоналізації, що об'єднує проекти та ініціативи в рамках спільної мети: "Навчання від екологічних систем сталого розвитку"

Метою Центру є:

 • Сприяти та застосовувати розуміння складних систем та екосистемної динаміки для сталого розвитку, з особливим акцентом на управління екосистемами та адаптації на основі екосистем до глобальних змін.

Ця мета буде досягнута за допомогою наступних дій:

 • Розробити особливий орган досліджень, який має безпосереднє застосування для потреб екологічного сектору.
 • Розширити та зміцнити вищу освіту в галузі екологічних досліджень, збереження біорізноманіття та глобальних змін.
 • Сприяти кар'єрним можливостям як для випускників, так і для аспірантів, завдяки постійній роботі з різними галузевими організаціями.
 • Шукати та розробляти можливості для роботи з низкою екологічних організацій щодо вдосконалення практики сталого розвитку.
Якщо вам цікаво дізнатися більше про концепцію еконіки, натисніть тут.
 
Контакти:
Професор, доктор П'єр Ібіш
Науковий керівник
Електронна пошта: Pierre.Ibisch@hnee.de
 
Кевін Мак, магістр Управління глобальними змінами
Науковий співробітник
Електронна пошта: Kevin.Mack@hnee.de
Тел: +49 (0)3334 657 126
 
Ангела Діхте, бакалавр Міжнародне управління лісовими екосистемами
Асистент проекту
Електронна пошта: Angela.Dichte@hnee.de
Тел: +49 (0)3334 657 283