Десняньский Біосферний Резерват

Деснянський біосферний заповідник

Біосферний Резерват Розточчя

Біосферний заповідник Розточчя

Шацький Біосферний Резерват

Біосферний заповідник Шацький

Шацький біосферний резерват

© Шацький біосферний резерват

Рік оголошення: 2002

Шацький біосферний резерват розташований у Волинській області. Територія знаходиться на вододілі між річками Західний Буг та Прип'ять та лежить у північно-західній частині Поліської області. Біосферний резерват створений на базі Шацького національного природного парку, який існує з 1983 року.

Загальна площа: 75 075 га

Зона ядра (суворої охорони): 5 732 га

Буферна зона (наукове та навчальне використання): 12 325 га

Транзитна зона (територія співпраці / стійке землекористування): 57 018 га

На території Шацького біосферного резервату знаходиться найбільший унікальний болотно-озерно-лісовий ландшафтний комплекс у всьому Поліському екорегіоні в межах України. Територія представлена 44,3% лісів (59% враховуючи лісисті заболочені території), 29,2% заболочених ділянок (болота, трясовини, заболочені ділянки, у тому числі лісисті та трав'янисті), 7,7% сухих луків (наприклад, пустелі), 8,7% водойм, 5,8% населених пунктів та 4,3% с/г угіддя. РВідповідно до Рамсарської конвенції, озера в межах біосферного резервату мають важливе значення як місця відпочинку та гніздування водоплавних птахів. Тому вони є внесеними до переліку територій, що мають важливе значення для птахів (ІВА)

На території біосферного резервату проживає близько 17 000 людей. Основними видами економічної діяльності є лісове та сільське господарство, туризм та сфера послуг. Щороку з метою відпочинку біосферний резерват відвідує близько 100 000 туристів. В районі розташований цілий ряд рекреаційних центрів та санаторіїв.

Директор Шацького національного природного парку є головою Координаційної ради. Серед інших членів є представники місцевої влади, лісових та сільськогосподарських підприємств, санаторіїв, громадських організацій та приватні особи.